close
تبلیغات در اینترنت
ارتباط دانشجويان دختر و پسر

ارتباط دانشجويان دختر و پسر

ارتباط دانشجويان دختر و پسر

ارتباط دانشجويان دختر و پسر
ارتباط دانشجويان دختر و پسر
آموزش و کدنویسی فایل های گرافیک وردپرس گالری عکس قالب سایت
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
 • عکس های جدید طناز طبایبایی
 • عکس های جدید بهاره افشاری
 • عکس های جدید هانیه توسلی
 • عکس های جدید پگاه آهنگرانی
 • عکس های خوشحالی بازیگران پس از صعود تیم ملی به جام جهانی
 • عکس های جدید فاطمه گودرزی
 • عکس های جدید سحر قریشی
 • عکس های جدید الناز شاکردوست و برادرش
 • جدید ترین عکس های بیتا سحرخیز
 • عکس های جدید نیوشا ضیغمی
 • محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  ارتباط دانشجويان دختر و پسر

  این مطلب رو در چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393 ساعت: 19:9 در سایت قرار داده است.

   

  ارتباط دانشجويان دختر و پسر


  ارتباط دانشجويان
 دختر و پسر
  لطفاً درباره راهكارهاي ممانعت ارتباط دانشجويان دختر و پسر، مطالب مفيدي ارائه كنيد كه نيازی ضروري است؟
  با سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم؛ از حسن اعتماد شما به اين مركز خوشحاليم و اميدواريم اين ارتباط همواره ادامه داشته باشد.
  از پرسش شما اين برداشت را مي كنيم كه منظورتان از راهكارهاي ممانعت ارتباط دانشجويان دختر و پسر، راهكارهاي فرهنگي است.
  وقتي راهكارهاي فرهنگي در اين زمينه مطرح مي شود به اين معني است كه بايد كاري كنيم بينش و ديد دانشجويان دختر و پسر نسبت به اين نوع ارتباط ( ارتباط آسيب زا) نگاهي ديني و صحيح باشد. زيرا موضوع مورد بحث انسان است و تا انديشه و نگرش او نسبت به مساله اي صحيح نباشد رفتاش نيز صحيح نخواهد بود، چون رفتارهاي ما بازتاب تفكرات وانديشه هايمان است.

   

  يگانه راهكار موثر و مفيد، ايجاد دانايي، آگاهي دهي و بصيرت افزايي دانشجويان درباره مضرات و پيامدهاي منفي اين نوع ارتباط است كه به برخي از اين آسيب ها اشاره مي كنيم :
  1. بوجود آمدن برخى انحرافات جنسى، اخلاقى و اجتماعى در اثر عدم رعايت شئونات اسلامى از قبيل حجاب كامل و ...
  2. افت تحصيلى در اثر مشغول شدن روح، فكر و قوه خيال دانشجو به جنس مخالف و عدم توجه كافى به مطالب استاد يا مطالب كتاب در زمان مطالعه و ...
  3. اضطراب و نگرانى ناشى از انگيزش شهوانى.
  اما براي ايجاد اين آگاهي در دانشجويان از روش هاي مختلفي مي توان استفاده كرد مانند :
  اهتمام رسانه هاي ملي براي آگاهي دهي در اين رابطه، برگزاري هم انديشي ها، همايش ها و كنفرانس هايي در اين زمينه، بر پايي نمايشگاه هاي مربوط، معرفي كتاب هاي اخلاقي و ديني مفيد در اين زمينه، و ... هم چنين مي توان با ايجاد فضاهاي معنوي در دانشگاه ( برگزاري نماز جماعت و دعاهاي دسته جمعي، برنامه هاي ديني و فرهنگي و اردوهاي مذهبي و ...) حس ديني را در دانشجويان تقويت كرد تا از اينگونه ارتباط ها حذر كنند.
  با توجه به اين كه این آگاهي دهي ممكن است در همه افراد موثر واقع نشود (به دليل تربيت خانوادگي افراد در محيط هاي مختلف و نوع نگرش قبلي آن ها)، بهتر است محيط تحصيلي دختران و پسران دانشجو در محيط دانشگاهها و موسسه هاي آموزشي عالي از يكديگر جدا شود و چنانچه فعلا جداسازي كامل ممكن نيست، جدا سازي كلاسها و محيط آموزشي،كه بار مالي قابل توجهي هم ندارد، عملي گردد. بايد بپذيريم كه اختلاط دختران و پسران دانشجو در سنين دانشجوئي كه اوج تظاهر و فشار غريزه جنسي است و هر دو گروه نسبت به هم احساس نياز شديد دارند، با اخلاق اسلامي سازگاري ندارد. خوشبختانه مراكزي هر چند اندك در سطح آموزش عالي برنامه جدا سازي دختران و پسران را اجرا كرده و بازده علمي و اخلاقي مطلوبي داشته اند.
   
  البته اگر خودتان مي خواهيد اين گونه ارتباط ها را در محيط دانشگاه به حداقل برسانيد ( كه كار پسنديده اي است) بايد گفت :
  اگرچه ارتباط دانشجويان دختر و پسر اگر ارتباط علمي و درسي باشد و نه ارتباط عاطفي و دوستانه، در حد ضرورت از لحاظ شرعي اشكالي ندارد ولي اگر ضرورتى ايجاب نمى‏كند حتّى الامكان چنين روابطى با نامحرم برقرار نكنيد و در صورت برقراري ارتباط ( علمي يا كاري و نه عاطفي و دوستانه) در مقابل افراد نامحرم، رفتارى متكبّرانه داشته باشيد نه رفتارى صميمانه. اينكه در احكام شرعى گفته شده در غير ضرورت مكروه است مرد با زن هم صحبت شود، مخصوصا مرد و زن جوان، به اين دليل است كه چه بسا همين هم صحبت شدن ها، غرايز جنسى افراد را تحريك كند و يك اُلفت و محبّت شهوانى بين مرد و زن ايجاد گردد و نقطه آغازى براى غوطه‏ور شدن در انحراف و فساد شود. در هر حال انسان بايد دقيقا درون خود را بكاود و باطنش را عميقا مطالعه كند كه صحبت كردن با افراد نامحرم چه ضرورتى براى او دارد. در صورت ناچارى و ضرورت، روابط با نامحرم تا آنجا كه به شكستن حريم احكام الهى منجر نشود، همانطور كه گفته شد جایز است.
  بنابراين، گفتگو و نگاه‏هاى متعارف بدون قصد لذّت و ريبه، اشكالى ندارد. امّا با اين حال، افراد حتى‏ الامكان لازم است در مكان هاي مختلف اجتماعي (دانشگاه،كلاس‏ها و ...) به گونه‏اى باشند كه كمترين اختلاط پديد آيد. روشن است كه هر فرد خود بهتر مى‏تواند تشخيص دهد كه كجا از مرز فراتر رفته است. «بل الانسان على نفسه بصيره؛ آدمى بر نفس خود آگاه و بيناست»، (سوره مبارکه قيامت ، آيه شریفه 14).
   
  نكته مهم و پاياني : 
  كودكان ديروز، جوانان امروزند. اگر اين فرهنگ سازي ها و آموزش ها از زمان كودكي در فرد نهادينه شود، او در جواني هم راه درست را خواهد پيمود. در دوان كودكي فرد مانند يك موم است كه به راحتي شكل مي گيرد و بسيار هم آموزش پذير است. چرا ما اين فرصت طلايي را از دست مي دهيم و بعد مي خواهيم با هزينه هاي گزاف آن را جبران كنيم كه در اكثر موارد هم موفق نمي شويم. مشكل اينجاست كه ما مي گذاريم فرد بزرگ شود و به دانشگاه بيايد و بعد به فكر اين مي افتيم كه ديد او را نسبت به مسائل زندگي تغيير دهيم. نمي گوييم تغيير نگرش غير ممكن است. نه ، غير ممكن نيست و شدني است ولي بسيار مشكل است و خيلي اوقات هم ممكن است قادر به انجام اين كار نشويم. خشت اول گر نهد معمار كج/ تا ثريا مي رود ديوار كج. البته اين قصه سر دراز دارد و بحث در اين باره در اين نوشتار نمي گنجد ( بحث تربيت خانواده، مدرسه، همسالان، محيط و جامعه و ...).

  موضوع: مسائل جنسي,مخصوص مردان,مخصوص زنان,
  برچسب ها : ,
  تعداد بازديد : 261
  نظرات()

  مطالب مرتبط

  روش مناسب تحریک جنسی شوهر
  روش مناسب تحریک جنسی شوهر
  رابطه جنسی دهانی
  چگونه همسر خوش اخلاق پیدا کنیم
  گام برای جبران کمبود محبت همسر
  هشدار نسبت به خطرات رابطه جنسی از مقعد(رابطه مقعدی)
  روش موثر برای بزرگ شدن پستان ها
  خیالپردازی جنسی و مشکلات آن
  چرا برخی خانم ها ازدواج نمی کنند؟
  نکاتی برای جلوگیری از عقیمی مردان
  چرا برخی خانم ها ازدواج نمی کنند؟
  این جملات هوش را از سر آقایان می پراند!
  این جملات هوش را از سر آقایان می پراند!
  ارضاء شدن همزمان زن و مرد
  علت خارش پس از رابطه ‌زناشویی چیست؟
  دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد
  راهنمای پیش ‌نوازی در رابطه ‌جنسی
  رابطه ناباروری با مصرف قلیان
  روشهایی برای تحریک جنسی مناسب شوهرتان
  زنی در اتاق خواب همسرم!

  بخش نظرات این مطلب


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کلیه حقوق مادی و معنوی نزد (( آموزش مسائل زناشویی دانلود,کليپ,فيلم,سريال,دانلود کليپ,دانلود فيلم,دانلود رايگان,عکس بازيگران,بازيگران ايراني,بازيگران و همسرانشان,عکس )) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از مطالب پیگرد قانونی دارد.
  خرمشهر کیدز لاولی کیدز