close
تبلیغات در اینترنت
پاسخ سوال کاربر :سعید ایزدی

پاسخ سوال کاربر :سعید ایزدی

پاسخ سوال کاربر :سعید ایزدی

پاسخ سوال کاربر :سعید ایزدی
پاسخ سوال کاربر :سعید ایزدی
آموزش و کدنویسی فایل های گرافیک وردپرس گالری عکس قالب سایت
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
 • عکس های جدید طناز طبایبایی
 • عکس های جدید بهاره افشاری
 • عکس های جدید هانیه توسلی
 • عکس های جدید پگاه آهنگرانی
 • عکس های خوشحالی بازیگران پس از صعود تیم ملی به جام جهانی
 • عکس های جدید فاطمه گودرزی
 • عکس های جدید سحر قریشی
 • عکس های جدید الناز شاکردوست و برادرش
 • جدید ترین عکس های بیتا سحرخیز
 • عکس های جدید نیوشا ضیغمی
 • محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  پاسخ سوال کاربر :سعید ایزدی

  این مطلب رو در چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393 ساعت: 18:56 در سایت قرار داده است.

   

  درد در هنگام مقاربت


   

  درد در هنگام مقاربت

   

       درد در هنگام مقاربت یکی از موارد «اختلال در عملکرد جنسی» بهحساب می آید. بهتر است ابتدا یک عملکرد جنسی طبیعی را تعریف کنیم.

   

  عملکرد جنسی طبیعیشامل ذهن (تفکر و احساس) و بدن (شامل اعصاب، جریان خون و سیستم غدد درون ریز) میباشد و به پاسخ جنسی می انجامد. پاسخ جنسی شامل تمایل ، تحریک ، ارگاسم و استراحتمی شود:

   

   

   

  تمایلخواست فرد برای انجام فعالیت جنسی است. تمایل ممکن است با تفکر و خیال، حرف زدن ، صدا درآوردن ، بوئیدن یا لمس کردن بهوجود آید.

   


  تحریکبه تهییج جنسی گفته می شود. این مرحله باعثافزایش جریان خون در اندام تناسلی خواهد شد. در زنان ، تحریک به بزرگ شدن کلیتوریس،تراکم خون در دیواره واژن و افزایش ترشحات واژن منجر خواهد شد.

   


  ارگاسمبه قله یا حداکثرتهییج جنسی اطلاق می شود . در زنان، ارگاسم به انقباض ریتمیک عضلات دربرگیرنده واژنمی انجامد. همچنین عضلات تمام بدن و نیز لگن منقبض می شوند.

   


  استراحتمرحله ای که بهدنبال ارگاسم وجود دارد و در آن فرد احساس خوشبختی و آرامش کرده و عضلات ریلکسخواهند شد. اکثر زنان می توانند پس از یک ارگاسم به تحریکهای بعدی هم پاسخ داده وبه ارگاسم برسند

   

  عملکرد جنسی تحت تاثیر عواملفیزیکی و روانی قرار دارد. این عملکرد تحت تاثیر فرهنگ، احساسات، سن، تجربه هایجنسی قبلی، استفاده از داروها و یا وجود اختلالات دیگر نیز می باشد. اختلال عملکردجنسی می تواند وجود درد هنگام نزدیکی یا اختلال در هر یک از مراحل تمایل، تحریک یاارگاسم باشد. حدود 30 تا 50% زنان در دوره ای از زندگی جنسی این اختلال را تجربه میکنند

  به دردهنگام نزدیکیDyspareunia (دیس پارونی)گفته می شود . درد دیس پارونی ممکن است سطحی بوده و در ناحیه اندامهای جنسی (ولو یاورودی واژن) احساس شود و یا عمیق بوده و در اثر فشار بر اندامهای داخلی به وجود آید . درد ممکن است سوزشی، تیز یا کرامپی باشد
  دردهایسطحی هنگام نزدیکی علل مختلفی دارند . هنگامی که زنان برای اولین بار نزدیکی میکنند، لایه نازکی که ورودی واژن را پوشانده (پردهبکارتهنوز وجود دارد و ممکن است بر اثر عبور آلت مرد پاره شده و درد ومقداری خونریزی ایجاد کند. هنگامی که واژن به اندازه کافی لیز و لزج نشده باشد،نزدیکی ممکن است دردناک باشد (لزج سازیناکافیمعمولا در نتیجه عدم آماده سازی زن (حذف مراحل تمایل و تحریک) یا بهدلیل کاهش استروژن مثلا پس از یائسگی می باشد). التهاب یا عفونتدر دستگاه تناسلی (مثلا در ولو،واژن یا غدد بارتولین) یا عفونت ادراری می تواند نزدیکی را دردناک کند. سایر عللعبارتند ازجراحت ناحیه تناسلیمثلااستفاده نامناسب از دیافراگم یا کلاهک سرویکس ،واکنش آلرژیکبه فومهای ضد بارداری یا ژل ها ولاتکس کاندومها، وجود یک نقص مادرزادی (مثل پرده بکارت ضخیم یا اختلال در دیوارهواژن) و انقباض ناخواسته عضلات واژن (واژینیسموس). نزدیکی در زنانی که به تازگی اعمالجراحی در محدوده اندام تناسلی داشته اند نیز با درد همراه است . استفاده از آنتیهیستامینها به طور موقت واژن را خشک کرده و باعث درد در هنگام نزدیکی می شود . هنگام شیردهی نیز به دلیل کاهش استروژن واژن خشک تر می شود.در زنان با افزایش سن،لایه پوشاننده واژن به دلیل کاهش استروژن نازک شده و خشک تر می شود و در نتیجهنزدیکی را دردناک می کند؛ به این حالتواژینیتآتروفیکگفته می شود . 
  احساس درد عمیق پساز نزدیکی ممکن است به دلیلعفونتسرویکس (گردن رحم)، رحم یا لوله های فالوپ باشد. سایر علل عبارتند از آندومتریوز،بیماریهای التهاب لگن، تومورهای لگنی یا باندهای چسبندگی که پس از عفونت یا جراحیبه وجود می آید. لیگامانها، عضلات و سایر بافتهایی که رحم را در جای خود نگه میدارند ممکن است ضعیف شده و باعث حرکت رحم به سمت واژن شود؛ چنین تغییر وضعیتهاییممکن است به درد پس از نزدیکی منجر شود.


  عوامل روانیمی توان باعث هر دو نوع درد سطحی وعمیق شوند. مثلا عصبانیت  یا عدم پذیرش شریک جنسی، ترس از رابطه نامشروع  یاحاملگی، تصویر ذهنی منفی از رابطه جنسی یا خاطرات ناراحت کننده جنسی (تجاوز جنسی درگذشته) می توانند دلیلی برای نزدیکی دردناک باشند. با این حال تشخیص عوامل روانیکمی مشکل می باشد

  تشخیص بر اساس علایم صورت می گیرد: چه زمان و کجا درد آغاز می شود واز چه زمانی نزدیکی دردناک شده است. برای این منظور می بایست هنگام مراجعه به پزشکتاریخچه پزشکی و جنسی را شرح داد و به دنبال آن پزشک معاینه لگنی را انجام خواهدداد
  تا حل مشکلمی بایست از نزدیکی اجتناب نمودولی روابطی که شامل دخول به واژن نمی شوند را می توان ادامه داد. برای کاهش دردهایسطحی می تواند از پمادهای بی حس کننده استفاده نمود و کلا استفاده از مواد لزجکننده (لوبریکان) مفید می باشد. لوبریکانها با اساس آبی بهتر از لوبریکانهای روغنیهستند چون انواع روغنی باعث خشکی واژن شده و می توانند به لاتکس ابزار جلوگیری ازبارداری مثل کاندوم یا دیافراگم صدمه برسانند . انجام کارهایی که باعث تحریک می شودقبل از انجام دخول، لزج سازی واژن را بهبود می بخشد. دردهای عمقی را نیز می تواندبا تغییر وضعیت نزدیکی بهبود بخشید مثلا وضعیتهایی که زن بر مقدار دخول کنترل داشتهباشد و یا دخول با عمق کمتر مفید خواهد بود
  درماندر سایر علل تخصصی بستگی به علت آن دارد. اگر علت نازکی و خشکی واژن مثلا پس ازیائسگی باشد، استفاده از پمادهای استروژنی یا استفاده خوراکی آن کمک کنندهاست.  عفونتها و التهاب ها با استفاده از آنتی بیوتیکها، داروهای ضد قارچ و سایرداروهای مناسب درمان می شوند . جراحی برای برداشتن کیستها و آبسه ها ، بازکردن پردهبکارت ضخیم یا ترمیم اختلالات آناتومیک به کار می رود .

   

  موضوع: مسائل جنسي,مخصوص مردان,مخصوص زنان,
  برچسب ها : ,
  تعداد بازديد : 236
  نظرات()

  مطالب مرتبط

  روش مناسب تحریک جنسی شوهر
  روش مناسب تحریک جنسی شوهر
  رابطه جنسی دهانی
  چگونه همسر خوش اخلاق پیدا کنیم
  گام برای جبران کمبود محبت همسر
  هشدار نسبت به خطرات رابطه جنسی از مقعد(رابطه مقعدی)
  روش موثر برای بزرگ شدن پستان ها
  خیالپردازی جنسی و مشکلات آن
  چرا برخی خانم ها ازدواج نمی کنند؟
  نکاتی برای جلوگیری از عقیمی مردان
  چرا برخی خانم ها ازدواج نمی کنند؟
  این جملات هوش را از سر آقایان می پراند!
  این جملات هوش را از سر آقایان می پراند!
  ارضاء شدن همزمان زن و مرد
  علت خارش پس از رابطه ‌زناشویی چیست؟
  دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد
  راهنمای پیش ‌نوازی در رابطه ‌جنسی
  رابطه ناباروری با مصرف قلیان
  روشهایی برای تحریک جنسی مناسب شوهرتان
  زنی در اتاق خواب همسرم!

  بخش نظرات این مطلب


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کلیه حقوق مادی و معنوی نزد (( آموزش مسائل زناشویی دانلود,کليپ,فيلم,سريال,دانلود کليپ,دانلود فيلم,دانلود رايگان,عکس بازيگران,بازيگران ايراني,بازيگران و همسرانشان,عکس )) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از مطالب پیگرد قانونی دارد.
  خرمشهر کیدز لاولی کیدز